Archiwa autora: Jolka

Memoriał Flisu Warciańskiego 2018

Postanowiliśmy na stronie Stowarzyszenia RINGABULINA umieścić ten ważny dokument nie tylko dlatego, że jest spójny z celami statutowymi naszego stowarzyszenia i zawiera treści ujęte w naszym projekcie z 2015 roku „Zwróćmy się ku Warcie”. W memoriale podkreślono ogromne znaczenie zarówno rzeki jak i ludzi żyjących nad nią.

memoriał

stowarzyszenie.ringabulina.org/…/memoriał.pdf

Niezwykłe spotkanie nad rzeką

Wczoraj w Olszynkach członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Żeglarstwa RINGABULINA spotkali się z uczestnikami dwóch spływów warciańskich: Wielkiego Flisu Niepodległości  1918 – 2018 oraz XXXIX Rodzinnego Rejsu Żeglarsko – Motorowodnego „Szlakami Pamięci 1918 – 2018 Pętla Wielkopolska. Wspólnie z wiceburmistrzem Robertem Dorną, dyrektorem WOK Michałem Poniewskim, przedstawicielkami sekcji kajakowej TMZW Grażyną Adam i Barbarą Arciszewską powitaliśmy gości i wysłuchaliśmy memoriału przygotowanego dla mieszkańców nadwarciańskich miejscowości przez panią Joannę Angiel z Uniwersytetu Warszawskiego. Burmistrz wspomniał przygotowaną w 2015 roku przez Stowarzyszenie RINGABULINA wystawę „Zwróćmy się ku Warcie”, w której wykorzystaliśmy nie tylko stare fotografie z Muzeum Ziemi Wronieckiej, ale też zdjęcia z prywatnych zbiorów wronczan.

Jesteśmy użytkownikami terenu nad jeziorem w Samołężu

Od wielu lat harcerze i członkowie Stowarzyszenia dbają o ten teren. Naprawiamy pomosty, sprzątamy, kosimy trawę. Umocniliśmy nabrzeże, zrobiliśmy slip do wodowania łodzi, zainstalowaliśmy ławki. Pracujemy społecznie. Korzystamy z pomocy przyjaciół i rodziców harcerzy. Czasem pomaga nam Urząd MiG Wronki.
Na początku maja otrzymaliśmy 80 ton piasku na boisko do piłki siatkowej i brzeg jeziora w Samołężu. Dzięki przychylności Urzędu Miasta i Gminy Wronki oraz pracy członków Stowarzyszenia teren nad jeziorem zyskał na atrakcyjności. Martwi jedynie fakt, że wśród odpoczywających nad jeziorem ludzi są tacy, którzy zostawiają po sobie bałagan.

Kajakiem po Drawie

24 – 25 czerwca dwudziestu ośmiu członków Stowarzyszenia RINGABULINA wzięło udział w spływie kajakowym rzeką Drawą. W tym roku płynęliśmy ze Starego Osieczna ( tam zakończyliśmy w ubiegłym roku) do Krzyża. „Na tym odcinku rzeka płynie w otoczeniu łąk i lasu. Nurt jest względnie spokojny. Drzewa w nurcie zdarzają się sporadycznie”.

 GALERIA

Żeglarze też spełniają marzenia

Żeglarstwo jest sportem, w którym każdy może się odnaleźć. Można pływać z rodzicami mając kilka miesięcy albo z wnukami, mając lat siedemdziesiąt. Przez całe życie można czerpać z tego niesamowitą radość. Usłyszałam kiedyś wypowiedź, że każdy żeglarz ma dwa marzenia. Czytaj dalej